کتاب مجموعه تصانیف “دشتِ شقایق” منتشر شد

از سوی نشر پنج خط و به آهنگسازی محمدرضا عزیزی

از سوی نشر پنج خط و به آهنگسازی محمدرضا عزیزی

کتاب مجموعه تصانیف “دشتِ شقایق” منتشر شد

 

دشتِ شقایق عنوان مجموعه تصانیف آهنگسازی شده توسط محمدرضا عزیزی است که به تازگی و از سوی نشر موسیقی پنج خط روانه بازار گردیده است. محمدرضا عزیزی در مقدمه این اثر نوشته:

“مجموعۀ حاضر حاصل قطعاتِ آهنگسازی شده برای موسیقیِ ایرانی با محوریت ارکستر زهی است. آنچه که در شب­ها و روزهای خلوتِ من بر مَن وارد آمده و بر ساز و نوای ذهنم گذر کرده است. از آنجا که لزوم نقد و تحلیلِ آثار موسیقایی را دارای اهمیّتی وافر می­دانم، و از آنجا که می­دانم پیشرفتِ کار هنری و ماحصلِ علمیِ آن تنها از راه درک و دریافتِ مخاطبانِ اندیشمند در مواجهۀ با اثر هنری پدید می­آید و نیز، از آنجا که کشف راز­ها و رموزِ نهانِ “ناخودآگاهی” در عالم هنر، تنها به­وسیلۀ نقد و با فراخواندنِ حالاتِ خلاقۀ هنری به سوی “خودآگاهی” ممکن خواهد بود؛ تصمیم بر نگارش و چاپِ پارتیتور چند اثر منتشر شده­ام، که همواره بخشی از وجودم در آن جریان داشته و بدان جان می­گیرد، گرفتم تا عرصه­ای برای کشفِ خود، و در صورت تمایلِ علاقه­مندان؛ برای اجرا، تحلیل و هر آنچه که شوقِ رسیدن به راه­های ناپیداست، گشوده شود.”

گفتنی است محمدرضا عزیزی کاندیدای دکتری پژوهش هنر دانشکده هنر تهران بوده و پیش از این نیز کتاب تحلیل زیبایی شناسی موسیقی دستگاهی ایران را به راهنمایی دکتر پویا سرایی و کتاب فراسوی نغمه ها را تألیف نموده است.

جهت خرید و سفارش کتاب می توانید با شماره تلفن های نشر پنج خط تماس حاصل نمایید.

02166407663 – 02166461528 – 02166962696

پایان خبر

رسانه نقد هنری

رسانه مستقل نقد و پژوهش هنر در همکاری فرهنگی با فصلنامه مطالعات هنر و زیباشناسی

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا